WhatsApp
Telefon
 • FABRİKA: Uşak O.S.B. 118. Cad. No:474 Uşak
  FABRİKA: 7 Eylül Yolu Gıda Çarşısı D Blok No:96 Turgutlu/Manisa
  FABRİKA SATIŞ YERİ: Uşak Denizli Karayolu-Fevzi Çakmak Mah. Halil Kaya Gedik Bulv. No:87/A Uşak
Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama

SİNEKLERİN ÖZELLİKLERİ VE ZARARLARI

Sinekler, özellikle de ilkbahar ve yaz aylarında insanları fazlasıyla rahatsız eden bir haşeredir. Kanatlı küçük bir haşere olan sinekler, insanların yer aldığı tüm ortamlarda görülürler. Sivrisinek, pire, kene ve bit gibi her ne kadar insan kanı ile beslenmeseler de ayaklarında taşıdıkları yoğum mikrop, bakteri ve pisliği insanların besinlerine bulaştırdıklarından son derece mide bulandırıcı ve hastalık yayıcıdırlar. Bu nedenle sinek ile mücadelede en fazla başvurulan yöntem sinek ilaçlama işlemidir.

 • Bu haşereler genellikle 1 – 2 cm kadardır.
 • Leşçildirler. Özellikle et ve ölü hayvan leşleri üzerinde uzun süre barınırlar. Besinler üzerine yumurtalarını bırakarak besinlerin kısa sürede bozulmasına, çürümesine neden olurlar.
 • Larvada bulunan bir sineğin erişkinliğe geçmesi 3-5 gün içerisinde tamamlanır.
 • Çöplüklerde ve pis ortamlarda sürekli gezinen sinekler, insana birçok mikrop bulaştırırlar.
 • Sivrisinek ve sinekler ile insanlara birçok hastalık bulaşır. Bu hastalıklar; kolera, gıda zehirlenmeleri, ishal, bağırsak enfeksiyonları, tifo, tüberküloz, çocuk felci, iştahsızlık, dizanteri, bağırsak ve sindirim sistemini bozan viral hastalıklar, Ekvator frengisi, vb şeklindedir.
 • Çöp kutularının çevresi olan karasinek ev ortamında ise duvar, tavan ve yer zeminleri üzerinde gezerler.
 • Ceset, hayvan kalıntısı, yiyecek atıkları ve kalıntıları, çöp, dışkı gibi beslenme ağları mevcuttur.
 • Her bir yumurtlamada 70-100 arası yumurta meydana getiren karasinekler kuluçkaya da yatan canlı türlerindendir.
 • Doğadaki sinek türlerinin yüzde 90’nını oluşturan karasinekler, tüm iklimlerde hayatta kalabilen canlılar sınıfındandır.

SİNEK NASIL İLAÇLANIR?

Sinek ilaçlaması belediyeler tarafından, toplum sağlığını sağlamak amacıyla ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla sokaklarda yapılan ilaçlamalardır. Ancak bu ilaçlama yöntemi, bu böceklerin evlere ve yaşam alanlarına girişini engelleme ve belli bir oranda kontrol altında tutmak amacıyla yapılır. Yani bu işlem, evlere giren sinekler üzerinde etkili değildir.

Yaşam alanlarında var olan sinek ve karasinek ilaçlaması ise farklıdır. Sinekler uçan canlılar oldukları için kontrol edilmeleri oldukça güç canlılardır. Bu nedenle sinek ilaçlama işleminin titizce uzman kişiler tarafından püskürtme yöntemi ile sıvı ilaçlama tekniği kullanılarak yapılması gerekir. Eğer bu ilaçlamayı uzman ve profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yaptırmazsanız, bu haşerelerin etrafa yaydıkları yumurtaları, mikropları ve o yumurtadan çıkacak yeni sinekleri bertaraf etme şansınız olmayacaktır. Daha kalıcı etkide olması, daha kısa sürede tüm sineklerin ortamdan yok edilmesi için sinek ilaçlaması işleminin böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılması şarttır.

Firmamız tüm böcek ve haşereler karşı olduğu gibi karasinek ve diğer tüm sinek türlerine karşın da Sağlık Bakanlığınca onaylı böcek ilaçları ve ilaçlama teknikleri ile mücadele gerçekleştirmektedir. Firmamızla iletişime geçerek 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman diliminde gerçekleştirilmesi için, kısa sürede en etkili, garantili ve kalıcı ilaçlama uygulamamızdan yararlanabilir, ailenizin sevdiklerinizin ve sizin sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Öncesi Hazırlık Yapmalı mıyım?

   Dezenfeksiyon Hizmetinde ise herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.

   İlaçlama Hizmeti almadan önce bir hazırlık yapılmasına luzum yoktur. Sadece ağzı açık gıdalar muhtemel kontamine olabilecek yerlerdir bu nedenle ağzı açık olan gıda bırakılmamalıdır, mutfak çekmecesinde, dolabında bulunan kaplar, tencere, tabak, bardak gibi eşyalarınızı boşaltmanıza gerek yoktur çünkü dolapların iç tarafına jel ilaçlama uygulanmaktadır.

   Dezenfeksiyon işlemlerinin evcil hayvanlara zararı yoktur.

   Kokusuz ilaçlamada kullandığımız ilaçlarımız ve jellerimiz evcil hayvanlar için bir tehlike oluşturmamaktadır. Bazen evcil hayvanlar ilaçlama operatörünü merak edip ilaçlama tabancasına gelmektedir. Böyle durumlar yaşanmaması için ilaçlama yapılırken evcil hayvanlarınızı başka bir alanda muhafaza etmeniz yeterlidir. Kokulu ilaçlamada mekanda hiç bir canlı ve evcil hayvan olmaması gerekir. Fare ilaçlamasında kullanılan zehirli fare yemleri acı bitrex denilen bir madde içermektedir. Bu sayede kediler ve köpekler bu yemleri tüketmezler. 

   Dezenfeksiyon için kullanılan ürünler T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlıdır insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.

   İlaçlama hizmetimizde kullandığımız tüm ilaçlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlıdır. İlaçlarımız uygulandığı yerde kalır buharlaşma yada taşınma olmaz bu nedenle insan sağlığına zehir etkisi yaratmazlar. Sıvı ilaçlamada kullandığımız sprey ilacımız mikro kapsül teknolojisine sahiptir. Böcekleri öldüren zehirli madde gözle görülmeyecek kadar küçük kapsüllerin içine hapsedilmiştir. Bu mikro kapsüller  insan vücudunda çalışmayacak kadar büyüktür ve insan vücuduna alınsa bile direkt atılmaktadır. Bu özelliği sayesinde  insan sağlığı açısından piyasadaki en güvenli böcek ilacıdır. İlaçlama yaparken uzman personelimiz insan temasının nispeten daha az olduğu yüzeylere uygulama yaparak sizin  sağlığınıza yüksek düzeyde hassasiyet göstermektedir.

   Dezekfeksiyon işleminde evden çıkmanıza gerek yoktur. Ancak işlem yapılırken odada bulunmamanız daha iyi olacaktır.

   Eğer evinizde yada mekanınızda kokusuz ilaçlama yapılıyorsa evinizi terketmenize gerek yoktur. Bu ilaçlar rahatsız edici koku oluşturmadığından günün her saati uygulanabilir. Hassas koku alan kişiler var ise camların açık olmasıyeterlidir. Kokulu ilaçlama da mekanda hiçbir canlı olmamalıdır. Kokulu ilaçlama da mekanın 2 saat kapalı kalması ve akabinde 30 dk havalandırma işleminden sonra mekanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem kokulu hem de kokusuz ilaçlama da  astım gibi nefes rahatsızlıkları olan kişilerin ortamda bulunmaması gerekir.
İşlem öncesi personelimiz size gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

   Dezenfeksiyon işlemi sonrası temizlik yapmanıza gerek yoktur.

   Kullandığımız böcek ilaçları kontakt yani değme etkili olduğundan ilaçlama sonrası temizlik yapılmasını tavsiye etmiyoruz. İlaçlı yerler yıkanıp silinmediği sürece etkisini devam ettirecektir silindiğinde ise etkisi azalacaktır.

   İlaçlama sonrası  nasıl temizlik yapılır? Temizlik yapılması gerekiyorsa kirlenen yerler lokal olarak yani sadece kirli yüzey temizlenmeli komple silinmemelidir. 

İş planımızın müsait olması durumunda talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliriz.